ГІНЕКОЛОГІЯ

 Щаслива жінка - це передусім здорова жінка. Профілактика - це завжди краще ніж лікування! Хочете бути впевненою у своєму жіночому здоров'ї?
Клініка 4D пропонує профілактичне гінекологічне обстеження з УЗД, аналізами та відеокольпоскопічним оглядом.

 Незважаючи на високі адаптаційні здатності жіночого організму проятгом останніх десятиліть спостерігається неухильне зростання кількості гінекологічних захворювань, пов'язаних з порушенням функції репродуктивної системи. Рання діагностика захворювань жіночих статевих органів є головним завданням, спрямованим на збереження здоров'я і життя жінки.
Несвоєчасне виявлення та лікування запальних захворювань жіночої статевих органів призводить до хронізації процесу, стає причиною безпліддя, позаматкової вагітності, тазових болів, вони нерідко супроводжуються ендометріозом, ерозіями, злоякісними новоутвореннями. Для кожного вікового періоду характерні певні гінекологічні захворювання.

 Рівнянки вже знають, що в «Клініці 4D» працюють одні з найкращих фахівців-гінекологів, які приймають не лише дорослих пацієнток, а й юних леді, всі обстеження проводяться ретельно та якісно. В Клініці 4D доброзичлива атмосфера, адже ми працюємо, щоб допомогти нашим клієнткам одужати та зробити лікування максимально комфортним. Коли пацієнтка приходить на огляд, у нас є всі умови та засоби для повного і ретельного огляду її жіночого здоров’я: гінекологічне обстеження, кольпоскопія, УЗД,  діагностика патології шийки матки, цитологічний аналіз.
У нашій Клініці 4D-УЗД лікарі-гінекологи проводять гінекологічний огляд, кольпоскопію, взяття всіх мазків згідно наказів МОЗ (аналізи: жіноча панель рідинна цитологія), надають консультації гінеколога, УЗД органів малого таза.

Окрім традиційного гінекологічного огляду з кольпоскопією пацієнткам проводиться УЗД органів малого таза (матки і придатків) - це єдиний спосіб виявлення патологій роботи жіночих органів у дівчат. Для лікування патологій жіночої сфери використовуються новітні технологічні досягнення  в медичній практиці, наші кабінети оснащені останнім обладнанням з використанням малоінвазивних і нетравматичних методик лікування захворювань.

Послуги гінекологічного кабінету:

 • Гінекологічний загальний огляд дзеркалами, вагінальне дослідження, бімануальне комбіноване дослідження, консультація гінеколога
 • Відеокольпоскопія, діагностика патології шийки матки
 • УЗД органів малого тазу інтравагінальним датчиком
 • Взяття всіх аналізів з подальшим інтерпретуванням діагнозу: жіноча панель рідинна цитологія, всі мазки згідно наказів МОЗ
 • Гормональна діагностика: «гормональне дзеркало», направлення на визначення рівня гормонів яєчників, гіпофіза, наднирників, щитовидки
 • Перевірка прохідності маткових труб методами УЗД, рентгенографії.
 • Бімануальне обстеження матки з додатками
 • Зондування порожнини матки
 • Лікування патології жіночої сфери - консервативне, оперативне 
 • Медикаментозна обробка кондилом, видалення папілом
 • Лікувальні ванночки і тампони
 • Підготовка пацієнтів до гістероскопії та лапароскопії
 • Поліпектомія шийки матки, цервікального каналу та порожнини матки
 • Лікування патологій шийки матки (ерозії, дисплазії) з використанням високочастотної аргонової коагуляції.
 • Широкий перелік малоінвазивних та стандартних гінекологічних оперативних втручань.
Для лікаря акушера-гінеколога важлива наступна інформація від пацієнта, яка допоможе лікарю встановити діагноз та призначити лікування:
 • скарги – чи турбують вас порушення функції сечостатевої системи, болі в ділянці малого тазу, болі під час сечовипускання та статевого контакту, висипка, свербіж, печія в ділянці зовнішніх статевих органів;
 • відомості про менструальну функцію – в якому віці розпочався менструальний цикл, тривалість та регулярність циклу, тривалість та об’ємність самої менструації, дата останньої менструації;
 • відомості про дітородну функцію – кількість вагітностей, пологів абортів, викиднів, перебіг вагітностей та пологів, наявність ускладнень;
 • відомості про статеве життя – початок статевого життя, застосування контрацептивів, наявність постійного партнера, регулярність статевого життя;
 • гінекологічні захворювання в анамнезі – дата останнього гінекологічного огляду, консультативний висновок лікаря, гінекологічні захворювання в минулому, їх лікування та досягнутий ефект.

КОЛЬПОСКОПІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

На сьогоднішній день неможливо уявити повне гінекологічне обстеження без кольпоскопії. Це сучасна стандартна гінекологічна процедура огляду піхви, шийки матки і вульви жінки. Для її проведення гінеколог використовує кольпоскоп, зі спеціальною освітлювальною і оптичною системою.
Кольпоскопія – це дуже інформативний метод, який дає можливість провести повну ревізію слизової шийки матки та піхви, що зробити неозброєним оком неможливо. У нашій Клініці 4D-УЗД застосовують найсучасніші відеокольпоскопи «Scaner МК-200», які оперативно виводять зображення на монітор комп’ютера, не спотворюючи кольорів, що є дуже важливим для постановки коректного діагнозу.
Кольпоскоп дозволяє провести огляд і зберегти дані дослідження стінок піхви і шийки матки для подальших порівнянь та оцінки динаміки розвитку патологічних процесів, серед яких можуть бути дисплазія шийки матки і ерозія шийки матки.
Одним з передракових захворювань жіночих статевих органів є дисплазія шийки матки, що. практично не має типових клінічних ознак та почасти протікає без виражених симптомів. Зазвичай вона виникає на тлі існуючих патологічних процесів. У деяких хворих дисплазія існує на малозміненій шийці матки і виявляється тільки під час кольпоскопії. Дисплазії можуть існувати тривалий час. У разі важкої дисплазії існує ризик виникнення раку шийки матки.
Ерозія шийки матки характеризується патологічним процесом заміщення багатошарового епітелію циліндричним і є одним з найпоширеніших жіночих недуг. Захворювання може протікати довгий час безсимптомно і може призвести до розвитку пухлини. Тому кожній жінці необхідно двічі на рік проходити огляд у гінеколога. Якщо жінка навіть 1 раз на рік буде профілактично відвідувати жіночу консультацію, у неї ніколи не буде раку шийки матки!
Кольпоскопічне дослідження дозволяє виявити ранні зміни епітелію, запальні процеси, ерозії, поліпи, передракові захворювання, атрофічні зміни шийки матки та піхви. Завдяки сильному оптичному збільшенню сучасних відеокольпоскопів стало можливим виявляти патологію навіть за наявності незначних змін форми шийки матки чи кольору її слизової оболонки. У ході кольпоскопії лікар оцінює форму і розмір шийки матки, рельєф та колір слизової оболонки, стан дрібних кровоносних судин.
За наявності патології шийки матки кольпоскопію проводять кожні 6 місяців, щоб зробити оцінку розвитку захворювання та динаміки лікування. Якщо лікар при розширеній кольпоскопії шийки матки виявить змінені ділянки, то обов’язково береться біопсія. Ерозію і рак шийки матки реально діагностувати на ранніх стадіях розвитку, коли його можна і треба вилікувати!

УЛЬТРАЗВУКОВА ДІАГНОСТИКА В ГІНЕКОЛОГІЇ

 У гінекології УЗД доповнює огляд гінеколога і застосовується дуже широко, тому що з його допомогою з високим ступенем надійності можна проводити обстеження органів малого таза і спостерігати за розвитком вагітності. Ультразвукова діагностика в гінекології ставить перед собою такі цілі:
 • виявити захворювання внутрішніх статевих органів жінки
 • оцінити анатомічні особливості розвитку матки, її труб, шийки, зв'язкового апарату,
 • оцінити ефективність проведеного лікування
 • поставити діагноз захворювання статевої сфери, особливо якщо симптоми настільки мізерні, що не дозволяють цього зробити.
УЗД – метод обстеження, який дозволяє лікарю гінекологу отримати вичерпне уявлення про стан всіх органів малого тазу, в тому числі матки і яйників, що має величезне значення в діагностиці пухлинних і запальних захворювань, аномалій розвитку матки. У нашій Клініці 4D  гінекологічне ультразвукове обстеження проводять на найточнішому у світі  ультразвуковому апараті експертного класу Voluson E8 Expert. Можливості експертного комплексного УЗД органів малого тазу у жінок на  ультразвуковому 4D апараті експертного класу Voluson E8 Expert  дозволяють не тільки отримати найбільш достовірний результат і точний опис стану органів і тканин, своєчасно виявити і класифікувати ознаки переважної більшості патології,  але й значно скоротити загальний час обстеження до постановки остаточного діагнозу, а в багатьох випадках уникнути зайвого оперативного втручання на органах репродуктивної сфери.

Шийка матки - це нижній сегмент матки, який ділиться на дві частини: піхвову і надпіхвову. Огляд піхвової частини проводиться на стандартному прийомі у гінеколога. Що стосується надпіхвової частини, то вона розташовується більш глибоко і з'єднується з маткою через внутрішній зів. Для її обстеження призначено УЗД органів малого таза.
Обстеження в нашому центрі проводяться ретельно та якісно. Лікар обов’язково послідовно оглядає тіло матки, її порожнину,  слизову оболонку (ендометрій), шийку матки,  яєчники, ретельно досліджується простір позаду від матки. Для визначення форми матки будується об’ємне зображення органу, за допомогою якого можуть бути виявлені аномалії розвитку: двурога, сідлоподібна, подвоєння і внутрішньоматкова перетинка.

Важливе значення має якісне дослідження шийки матки з доплерометрією, яке дозволяє виявити пухлини шийки без клінічних та кольпоскопічних проявів. Застосування допплерометрії при діагностиці ряду захворювань в гінекології дозволяє отримати раніше недоступну іншими методами інформацію. Ще більш інформативним є використання кольорового допплерівського картування і апаратів, що дають тривимірне зображення.
Принципово новий трансвагінальний 4D-датчик значно підвищує діагностичну надійність у складних гінекологічних дослідженнях. УЗД органів малого тазу внутрішньопорожнинним (вагінальним) датчиком дозволяє побачити навіть найменші утворення розмірами в декілька міліметрів.
Це особливо важливо для УЗД яйників, якісна візуалізація яких трансабдомінальним способом не завжди можлива. Ми прагнемо отримати якомога детальніші показники, щоб Ви отримали найповнішу інформацію про свій стан. Ультразвукове дослідження дуже інформативне в діагностиці захворювань яйників.  Найчастіше приходиться діагностувати функціональні кісти, що мають дисгормональну природу. Такі кісти, як правило, зникають самі протягом 1-3 місяців і не вимагають лікування. Ендометріоїдні, дермоїдні, серозні кісти також добре діагностуються при ультразвуковому дослідженні.  Але інколи може виникнути необхідність в повторному огляді після менструації або через деякий час, щоб чітко встановити природу кістозного утворення або підтвердити зникнення функціональної кісти (фолікулярної, лютеїнової). Скарг хворі зазвичай не пред'являють, і кіста виявляється випадково при гінекологічному огляді. Злоякісні пухлини невеликих розмірів, що мають безсимптомний перебіг, можливо діагностувати тільки за допомою якісного експертного ультразвукового дослідження!
УЗД є незамінною складовою в діагностиці функціональних порушень яєчників таких як: рання менопауза, ановуляторна дисфункція.
Висновок, отриманий за наслідками УЗД експертного рівня обов’язково супроводжується якісними фотозображеннями, що  допомагає різним лікарям-спеціалістам об'єктивно  оцінити ступінь патології та визначитися з тактикою лікування. Якісна ультразвукова діагностика - це гарантія правильного клінічного рішення!

ЛІКВАННЯ ПАТОЛОГІЇ ШИЙКИ МАТКИ (ерозії)
з використанням високочастотної аргонової коагуляції

Ерозія шийки матки знайома багатьом жінкам - статистика стверджує, що кожній другій жінці в дітородному віці.
Ерозія являє собою виникнення на епітелії шийки матки ранки. У більшості хворих ця патологія не проявляє себе ніякими симптомами
(0362) 43-83-10
(050) 435 21 82
(096) 391 97 08
і виявляється лише під час чергового огляду у гінеколога. Ранка на поверхні шийки матки сама заживає рідко і, якщо її не лікувати, загрожує перерости в рак. Але якщо проблема виявлена ​​вчасно, лікування відбувається досить швидко. Ось чому так важливо вчасно виявити і пролікувати це захворювання. Тому фахівці нашої клініки настійно рекомендують систематичний огляд гінеколога!
В нашій Клініці «4D-УЗД» використовуються новітні технологічні досягнення  в медичній практиці з використанням малоінвазивних і нетравматичних методик лікування захворювань. Для лікування ерозії шийки матки ми застосовуємо високочастотну аргоноплазмову коагуляцію, використовуючи сучасні апарати «Фотек ЕА-141» і «Фотек ЕА-142», рекомендовані Кафедрою акушерства і гінекології НМАПО ім. П.Л.Шупика, і ми пишаємося тим, що можемо запропонувати нашим пацієнткам суперсучасне обладнання!

Радіохвильова високочастотна аргонова коагуляція - це сучасний метод лікування ерозії, заснований на безконтактному впливі аргонової плазми на дефектну тканину, атравматичний метод коагуляції м'яких тканин без їх руйнування. На сьогоднішній день аргоноплазмова коагуляція є одним з найбільш ефективних способів лікування патології шийки матки, підходить для лікування ерозії шийки матки навіть у жінок, які ще не народжували, тому що при цьому способі припікання тканина не рубцюється і шийка не втрачає своєї еластичності.
 •   Швидке загоєння рани з невеликими по тривалості виділеннями (у порівнянні з більш застарілими методами припікання)
 •   Практично безболісна процедура - знеболювання необов'язково, але можливо за бажанням пацієнта
 •   Надійність і відсутність ускладнень
 •   Метод припікання аргоном безконтактний - виключена можливість інфікування через інструменти.
Радіохвильова високочастотна аргонова коагуляція - це одноразова щадна процедура, яка проводиться на 5-7 день циклу, амбулаторно, не вимагає повторних процедур, впливає виключно на ті тканини, які обробляються, при цьому не ушкоджуючи сусідні шари клітин. Саме припікання безконтактне та триває всього 2-3 хвилини. При проведенні коагуляції лікар бачить всю область впливу, тому можливість помилок практично дорівнює нулю. Процедура викликає лише незначний дискомфорт, який не вимагає анестезії. Цей спосіб лікування з успіхом застосовується для дівчаток підліткового віку і для жінок, які не народжували. Тут вирішальним фактором вибору методу є виключення рубцювання тканин, а це значить, що при пологах у майбутньому цервікальний канал буде нормально розкриватися. Якщо необхідно усунути важку форму дисплазії шийки матки, то проводиться коагуляція навіть вагітним.
Післяопераційний період протікає без болю, з мінімальною крововтратою і без запалень, не порушується структура клітин здорового епітелію, метод повністю зберігає еластичність тканин шийки матки, і ніяк не відбивається на наступних пологах.
Радіохвильова високочастотна аргонова коагуляція  дозволяє робити прицільну безкровну біопсію з поверхні шийки матки, виконувати конізацію, коагуляцію, лікування зони деформації шийки матки за один амбулаторний прийом. Крім того, дозволяє ефективно боротися із захворюваннями вульви, зовнішніх статевих органів, швидко та ефективно видаляючи кондиломи, невуси, поліпи, папіломи шийки матки та зовнішніх статевих органів з гарантією ефективності результату.

Необхідно знати:
 • перед припіканням ерозії обов'язково здати  аналізи: звичайний мазок на флору, на онкоцитологию, аналіз на ВПЛ, ВІЛ, RW і, можливо, на інші інфекції і ЗПСШ.
 • якщо є якісь запалення або інфекції, то їх необхідно буде пролікувати перед припіканням. І, природно, повторно здати аналізи.

Рекомендації після припікання ерозії аргоном:

 •  Статевий і фізичний спокій протягом місяця
 •  Не можна приймати ванну, купатися в басейнах і водоймах. Користуватися тільки душем.
 •  Також не можна відвідувати лазні і сауни.
 •  Ніяких тампонів - користуватися тільки прокладками
Лікування із застосуванням високочастотної аргоноплазмової коагуляції:
 •  Ектопія шийки матки;
 •  Рубцева деформація шийки матки;
 •  Ерозований ектропіон;
 •  Ендометріоз шийки матки;
 •  Поліпи цервікального каналу;
 •  Цервікальна інтраепітеліальна неоплазія (CIN 1 і 2 ступеня);
 •  Лейкоплакія шийки матки;
 •  Кісти піхви,
 •  Гіпертрофія шийки матки;
 •  Наботові кісти.
Променева аргонова коагуляція являє собою новий метод в лікуванні ерозій шийки матки та доброякісних пухлинних процесів статевих органів. Це безболісний, безконтактний, швидкий та точний і з найменшою травматизацією тканин метод. При даному втручанні скорочується як час проведення процедури так і період загоєння ран та ерозій, без ускладнень та інфекцій.

Як підготуватись до гінекологічного огляду

Перед візитом до гінеколога необхідно прийняти душ та надіти чисту білизну. Безпосередньо перед самим оглядом – спорожнити сечовий міхур. За декілька днів до обстеження бажано виключити статеві контакти, не спринцюватись та не користуватись вагінальними свічками та кремами. За 2 тижні до візиту припинити прийом антибактеріальних препаратів. Збривати волосся на лобку не обов’язково. Важливо повідомити лікаря про прийом лікарських препаратів та контрацептивів.

Найкращий період для проходження гінекологічного обстеження – це перший тиждень після закінчення менструації. Але, якщо виникли певні проблеми в стані здоров’я, необхідно звернутись до лікаря незалежно від фази менструального циклу.Шановні пацієнтки, ми переконані, що кваліфіковані спеціалісти, високий рівень діагностики та обслуговування допоможуть Вам зберегти здоров'я на довгі роки.
Організм кожної жінки вимагає до себе пильної уваги. Найкраще турботу про своє здоров'я довірити висококваліфікованим фахівцям, які виконають повний спектр досліджень, грунтуючись на останніх досягненнях медичної науки
Основним критерієм при відборі лікарів до нашої Клініки 4D є переконливий досвід та практика: ми працюємо лише з професіоналами своєї справи. Порядність та етика наших співробітників такі ж важливі для нас, як і їх професійність та досвід.
Результати всіх діагностичних обстежень і тестів зберігаються в базі даних, їх при необхідності легко відновити.
До Ваших послуг адміністратор, який допоможе Вам спланувати процес проходження діагностичного обстеження таким чином, щоб усі процедури зайняли мінімум часу.
Лікарі гінекологи нашої Клініки 4D ведуть прийом за попереднім записом:
 • Мороз  Світлана Євгеніївна,  
 • Трофімчук Ольга Борисівна,  
 • Шмагай Олена Володимирівна. 
Телефони для запису і довідок:
(0362) 43-83-10
(050) 435 21 82
(096) 391 97 08
прийом: понеділок-п’ятниця - з 8.00 до 19.00
субота - з 9.00 до 14.00Коментарі